طرز تهیه کودک لوس


#1

:ribbon: طرز تهیه کودک لوس

:breast_feeding: اگر دو سال اول زندگی فرزندتان، او را از ترس بغلی شدن به اندازه کافی بغل نکنید و اجازه ندهید نیاز خود را با گریه اعلام کند، به او می آموزید تنها راه رسیدن به خواسته هایش این است که دست به مانور بزند.

:chocolate_bar: اگر در جمع، موقع خرید، زمانی که مهمان دارید، از ترس جیغ و داد فرزندتان به او باج دهید تا ساکت بماند.

:boxing_glove: اگر فرزندتان را تشویق به کتک زدن بقیه کنید و افتخار کنید که فرزندتان دفاع از خود را آموخته و در آینده از پس خود بر می آید.

:o:️ اگر فرزندتان به حقوق بقیه تجاوز می کند و شما جلوی او را نمی گیرید.

:smile: اگر به کارهای اشتباه فرزندتان مانند فحش دادن، گاز گرفتن، زدن، می خندید و آن را شیرین کاری می دانید.

:sob: اگر به فرزندتان “نه” می گویید و او جیغ می زند، خودزنی می کند و شما تغییر عقیده می دهید.

:muscle: اگر والدین سختگیری هستید و فرزندتان برای رسیدن به خواسته هایش باید دست به مانور بزند.

:frowning:️ اگر تصمیم به انجام روش تربیتی می گیرید مانند جدا کردن جای خواب فرزندتان، گرفتن پستونک یا شیر شب یا مهدکودک رفتن کودک( جز چند روز اول) و با گریه کودک کوتاه می آیید.

:game_die: وقتی به جای توجه دادن به فرزندتان، به بهانه تلفن حرف زدن، پای کامپیوتر بودن، کار داشتن، زندگی فرزندتان را از اسباب بازی های گران قیمت پر می کنید و به او باج می دهید که سراغتان نیاید، و چون محبت با اسباب بازی جایگزین نمی شود، کودکتان بیشتر و بیشتر میخواهد و هرگز راضی نمی شود.

:angry::kissing_heart: وقتی یکی از والدین تنبیه می کند و همان لحظه دیگری دخالت می کند و طرف کودک را می گیرد و به او محبت می کند.

:no_mouth: زمانی که به خواسته کودک عمل می کنیم و دفعه بعد به خاطر همان خواسته دعوایش می کنیم. مثلا در آغوشش می گیریم و دفعه بعد داد می زنیم اه ولم کن چقدر آویزون من میشی؟!

:cry: وقتی برای انجام کارهای فرزندانمان غر می زنیم، منت می گذاریم و آنها را غرغرو، طلبکار و ناراضی بار می آوریم، وقتی از ترس لوس شدن کودک ، خواسته های او را برآورده نمیکنیم تا کودکمان به گریه بیفتد.

:candy: یادمان باشد باج دادن به کودک یعنی پاداش در مقابل انجام کاری اشتباه، نه محبت و در آغوش گرفتن و پاداش در مقابل کار خوب.

:girl: به بهانه لوس شدن ، فرزندمان را از آغوش خود و جایزه گرفتن محروم نکنیم.

:ribbon:بیبی سنتر مرجع دانستنی های والدین و کودکانhttp://baby-center.ir